Обговорюємо проєкт освітньо-професійної програми «Практична психологія» першого бакалаврського рівня вищої освіти зі спеціальності 053 «Психологія» зі стейкхолдерами та громадськістю

З метою забезпечення якості підготовки висококваліфікованих фахівців у сфері практичної психології, внесення необхідних коректив у програмні результати навчання та реагування на виклики сьогодення, потреби ринку на кафедрі педагогіки та психології професійної освіти періодично обговорюються діючі освітні програми зі стейкхолдерами та громадськістю, в т.ч. й ОПП «Практична психологія» бакалаврського (першого) рівня вищої освіти зі спеціальності 053 Психологія (гарант освітньої програми Валентина БАЛАХТАР, д. психол. наук, професор).

У грудні 2022 року кафедрою було проведено засідання, в якому взяли участь не лише члени кафедри педагогіки та психології професійної освіти (завідувач кафедри – д. пед. наук, професор Ельвіра ЛУЗІК), а й наші колеги з різних закладів вищої освіти та наукових установ (ДЗВО «Університет менеджменту освіти», Інституту психології імені Г.С. Костюка НАПН України, Мукачівського державного університету, Чернівецького національного авіаційного університету ім. Ю.Федьковича, Одеського національного університету імені I. I. Мечникова), а також здобувачі освіти, представники органів студентського самоврядування Національного авіаційного університету.

Освітня програма в цілому отримала високу позитивну оцінку, а окремі пропозиції щодо її змісту слугуватимуть її покращенню й якісній реалізації освітньої програми підготовки практичних психологів, які так необхідні нашому суспільству як в умовах війни, так і повоєнні часи задля відновлення України.

Гарант освітньої програми «Практична психологія» Валентина БАЛАХТАР подякувала за тісну співпрацю всіх учасників, наголосила на відкритості до тісної взаємодії задля удосконалення підготовки майбутніх практичних психологів, зокрема участі практиків у освітньому процесі підготовки здобувачів, систематичному обговоренні діючої освітньої програми, врахуванні пропозицій стейкхолдерів, покращенні якості підготовки майбутніх фахівців, їх участі в опитуванні та оцінюванні якості практичних умінь здобувачів вищої освіти при проходженні практики.

Тримаємо освітянський стрій!