Факультет лінгвістики та соціальних комунікацій продовжує активну роботу з профорієнтації в закладах загальної середньої освіти

18.11.2024 року, згідно плану проведення профорієнтаційної роботи, доценткою кафедри педагогіки та психології Факультету лінгвістики та соціальних комунікацій Іриною Варавою для старшокласників Ставищенського навчально-виховного комплексу «Заклад загальної середньої освіти І-ІІІ ступенів – педагогічний ліцей» №1 Ставищенської селищної ради Білоцерківського району Київської області, проведено профорієнтаційний захід на тему: «Педагогічна психологія: виклики сьогодення»

Викладач на початку зустрічі вмотивувала слухачів до теми заходу проблемними питаннями на кшталт: що таке педагогічна психологія? Чи чули про таку науку здобувачі? Що вивчає педагогіка? Чи затребувана вона,  як наука, сьогодні, в час широкого розвитку ринкової економіки, стрімкого формування цифрового суспільства? Чи може втратити свою актуальність  педагогіка? Цікавий діалог, що розвинувся з аудиторією,  пані Ірина спрямувала до узагальнення про те, що педагогічна психологія є наукою, яка інтегрує в собі як психологічні, так  і педагогічні знання. З погляду сьогодення, зазначила доцентка,   педагогічну освіту варто розглядати як важливий засіб саморозвитку і самореалізації, що змінює цілі освіти, її мотиви, форми, методи, роль вчителя і  викладача. Якщо говорити конструктивніше, то сутність такої науки виражається в завданні сучасної педагогічної освіти, а саме: формування людини з інноваційним типом мислення, інноваційним типом педагогічної культури, зі сформованою готовністю до інноваційної діяльності, тобто фахівця, здатного відповісти на всі виклики цивілізації.

Під час зустрічі були проаналізовані ключові положення Закону «Про освіту» та новітні поправки до нього, внесені 16 серпня 2024 року. Наприкінці заходу здобувачі середньої освіти ознайомилися з основними напрямками діяльності Державного університету «Київський авіаційний інститут» та Факультету лінгвістики і соціальних комунікацій зокрема. Ірина Варава розповіла коротку історію Державного університету, ознайомила з особливостями підготовки майбутніх фахівців на ФЛСК, організацією освітнього процесу та діяльністю органів студентського самоврядування. Проведена зустріч  була корисною для старшокласників, послуговуючи у свідомому виборі майбутньої професії та розумінні важливості педагогіки і психологіїі для сучасного українського суспільства.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *