15 жовтня 2024 року на ФЛСК для здобувачів ІІІ курсу ОПП Практична психологія, в рамках вивчення дисципліни «Психологія юридичної діяльності», було проведено інформаційну лекцію практикуючою адвокаткою Олександрою Парамоновою на тему «Психологічні особливості адвокатської та прокурорської діяльності».
Зокрема, юристка вичерпно і цікаво розкрила такі питання:
- дрес-код та вимова як важливі складові успішної професійної діяльності адвоката та прокурора;
- вимоги до психо-емоційного стану сучасного прокурора та адвоката, їх поведінка та діяльність у стресових ситуаціях;
- поважне ставлення до форми та професії, до опонента – необхідна вимога до професійної діяльності прокурора та адвоката;
- сучасні психолого-юридичні вимоги та поради практикуючого юриста майбутнім фахівцям-психологам як помічникам прокурорів та адвокатів у судовому провадженні та слідчих діях.
Пані Олександру не вперше запрошують до студентів НАУ для діалогу, на майстер-класи та на цікаві пізнавальні лекції. Адже здобувачі з великим задоволенням чекають таку колоритну, високопрофесійну і досвідчену юристку. Цього разу шановна гостя виступила в ролі лекторки та висвітлила надзвичайно цікаву тему, присвячену практичній юридичній діяльності, а саме: «Психологічні особливості адвокатської та прокурорської діяльності». Професіоналізм і особиста чарівність Парамонової О. Ю. одразу захопили увагу аудиторії. Пані Олександра вражала своєю тактовністю, повагою, відкритістю і щирістю, що створило комфортну атмосферу для сприйняття цікавої та важливої інформації.
Вона чітко й лаконічно пояснила особливості юридичної та кримінальної діяльності, звернувши увагу на проблематику в цій сфері, зокрема на роль психології в юридичних процесах. Здобувачам, як майбутнім практичним психологам, було особливо цікаво дізнатися про причини, через які люди вчиняють тяжкі злочини. Лекторка розкрила проблемне питання, чи ці дії пов’язані з фізіологічними чинниками, чи це результат психологічних особливостей індивіда.
Пані Олександра поділилася вражаючими прикладами з власної практичної діяльності на посаді прокурора, торкаючись цікавих деталей та описуючи психологічні аспекти певних кримінальних справ, постійно наголошуючи на важливості якісної психологічної допомоги в юридичній діяльності. Зокрема, неодноразово підкреслила, що роль психологів у таких випадках є незамінною та неоціненною, оскільки вивчення поведінки, мотивів і дій людей має ключове значення для розуміння злочинів.
По закінченню лекції здобувачі продовжили обговорювати на практичних заняттях з юридичної психології отримані нові знання та ділитися думками і відстоювати власні погляди. Найважливіше, що вони почали дивитися на кримінолістику не як на окрему професію, а як на таку сферу права, де психологія відіграє важливу роль.