Як запобігти психологічному насиллю

У рамках Всеукраїнської кампанії «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок  проведено Всеукраїнський круглий стіл на тему “Як запобігти психологічному насиллю?” за участі кафедри педагогіки та психології професійної освіти факультету лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету, кафедри психології та соціальної роботи Національного університету “Одеська політехніка”, кафедри педагогіки та соціальної роботи факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича, ГО “Центр суспільних інновацій та партнерства “Успіх”

До участі в заході запрошено старшого інспектора відділу зв’язків з громадськістю Управління патрульної поліції в Чернівецькій області капітан поліції Анну Харину; фахівця із соціальної роботи Центру допомоги особам, які постраждали від домашнього насильства та/або насильства за ознакою статі у Приморському районі ЦСС ОМР Марію Гаренік, заступника декана з наукової та міжнародної діяльності факультету лінгвістики та соціальних комунікацій Національного авіаційного університету Анжеліку Кокарєву, декана Гуманітарного факультету Національного університету «Одеської політехніки» Світлану Колот, декана факультету педагогіки, психології та соціальної роботи Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Тетяну Федірчик.

І, звісно, майбутніх фахівців соціономічних професій (психологів, педагогів, соціальних працівників, аспірантів, тих, кому доведеться у своїй професійній діяльності надавати соціальні і психологічні послуги усім категоріям населення, а також наших викладачів, друзів і просто запрошених.

Актуальність проблеми психологічного насилля нині є безперечною, а для фахівців соціономічних професій – одним із видів майбутньої професійної діяльності. Адже психологічне насилля передбачає поведінку, метою якої є заподіяння емоційної чи психологічної шкоди. Жертвою жорстокого ставлення можна стати в різних взаємовідносинах, у т. ч., й у міжособистісних стосунках із батьками, романтичних чи професійних стосунках, особливо в умовах сьогодення, світової пандемії та переходу на здобуття освіти в дистанційній формі. Крім того, зросла кількість ризиків насильства та експлуатації дітей в інтернеті.

Надзвичайно цікавими і змістовними для присутніх виявились інформація щодо ознак й індикаторів, видів психологічного насильства, запобіжних можливостей впливу на осіб, що вчиняють насилля над іншими та ін. Особливо цінними є досвід, яким поділилися пані Марія та пані Анна як представниці дуже важливих на сьогоднішній день структур у нашій країні. Здобувачі і всі присутні мали змогу задати питання і отримати відповіді на наболілі проблеми. А модераторами заходу були наші здобувачі – Зоряна Пламеневська, Кіріл Темний та Ілля Сутаєв.

Сподіваємось, кожен з присутніх узяв для себе щось ціннісно важливе, що збагатить його досвід, знання, які наші майбутні здобувачі зможуть застосувати в обраній професії, де доброта і милосердя, чуйність і щедрість душі винагороджуються вдячністю і повагою людей, яким вони несуть розраду і тепло, допомагають долати життєві труднощі, додають віри і впевненості у завтрашньому дні.

Щиро дякуємо усім за активність й участь!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *